NeverwinterNeverwinter to kolorowa gra MMORPG oparta na mechanice systemu D&D i fabule słynnej serii Neverwinter Nights. Cryptic Studios (Star Trek Online, City of Heroes) ma zaskakująco udany projekt, który wskrzesza wyblakłego ducha przygody we wszechświecie Forgotten Realms.

Nazwa gry pochodzi od miasta Neverwinter - najdalej na północ wysuniętego przyczółka cywilizacji, które stoi na brzegu magicznej rzeki i nigdy od niej nie zamarza. Wielkość tego miejsca zawsze zachwycała gości, w tym użytkowników nowego mmorpg Neverwinter. To ogromne miasto i jego okolice są miejscem, w którym gracze spędzają lwią część czasu, dlatego twórcy zadbali o to, aby wyglądało ono jak najbardziej komfortowo.

Miejskie piękno nie jest jednak jedynymi plusami tej gry. Autorzy doskonale dostosowali ciężki system D&D do współczesnych realiów: Mechanika gry w Neverwinter jest łatwa do nauczenia, a jednocześnie oferuje popularny obecnie system walki bez celu. Cryptic Studios postawiło na dynamikę walk - nie lubią tutaj idoli. Jeśli więc jesteś przyzwyczajony do stania nieruchomo i powolnego składania klawiatury, możesz znaleźć bezpośrednią drogę na cmentarz. Przeciwnicy w grze nie śpią, ale czerwone sektory ostrzegają z wyprzedzeniem potężne ataki. Nie chcę patrzeć w twarz kijem - jeśli proszę opuścić dotknięty obszar.

„Kagańce” należy omówić osobno. Edytor postaci w Neverwinter zaskakuje bogactwem funkcji, ras i klas. Miłośnicy elfów będą zachwyceni trzema rodzajami uszu (las, księżyc i półelfy), miłośnicy archetypów kanonicznych - krasnoludy, ludzie i niziołki, miłośnicy brutalnej mocy - halborki, ale ci, którzy mają tendencję do kontemplacji ciemnej strony mocy, znajdzie krawaty. Istnieje sześć klas w ośmiu wyścigach, w tym Dr. Aibolit, wszechobecny złodziej, szybki strażnik i czołg.

Kolejną fajną cechą Neverwinter jest bezpieczeństwo sesji. Gra przykłada dużą wagę do spędzania wolnego czasu swoich gości i oferuje wiele atrakcji z kategorii „poszukiwane pół godziny”. Areny PvP, lochy solo i codzienne zadania - wszystko to pozwala na maksymalną zabawę przy minimalnej inwestycji.

Szczególnie przyjemny jest system craftingu, w którym gracz nie macha sam młotkiem, ale przydziela zadania tadżyckim najemnikom. Każde zadanie zajmuje określoną ilość czasu. Wraz ze wzrostem doświadczenia możesz zlecać więcej zadań i wykonywać ważniejsze rzeczy w tym samym czasie. W efekcie rozwój postaci nie zatrzymuje się nawet po wyjściu z gry - system ten jest bardzo podobny do mechaniki pompowania w EVE Online.

Dla tych, którzy są zmęczeni tym, że mają dość treści tworzonych przez programistów, Neverwinter oferuje samodzielne tworzenie treści. Edytor o nazwie Warsztat pozwala graczom wykonywać misje i dzielić się nimi z innymi. Za pomocą systemu możesz tworzyć dowolne zadania: zadania indywidualne, zadania grupowe, podróże i bitwy z łamigłówkami lub bez. Jeśli chcesz, możesz nawet napisać małą kampanię. Przedstawiciele Cryptic oznaczają najważniejsze scenariusze marką „Polecane”, co najbardziej pozytywnie wpływa na ich ocenę. W efekcie autorom udało się stworzyć system, w którym gra aktualizowana jest niemal codziennie - luksus niedostępny w większości innych gier MMORPG.

W rzeczywistości Neverwinter nieoczekiwanie okazało się głównym odkryciem 2013 roku. W miejsce kolejnego klona otrzymaliśmy barwną i charakterystyczną kontynuację popularnej niegdyś serii, która ma w swoim arsenale wszystko, co niezbędne: podstawowy system rozwoju Dungeons & Dragons, nowoczesną grafikę i dynamiczny system walki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Reklama (ADS)

Beste Terraria Mods (Ekwipunek)

ArcheAge 2